Yi 4K+ (4K Plus)

Typ snímače
CMOS
4K

• nefunkguje co udávají

Nefunkční propojení s aplikací zřejmě chyba v aplikaci Yi Action. Nikdo neporadí nejen u nás ale ani v evropských forech .Koupil jsem tuto kameru hlavně pro life straem který nefunguje takže nedoporučuji.

• Naprosto splnilo mé očekávání, mohu jen doporučit
  • , zakoupeno v czechcom.cz

• CENA

Full HD
Typ snímače
CMOS
4K

Opravdu výkonná a kvalitní kamera s řadou funkcí a technologií jako je: 4K rozlišení při 60 fps, ovládání hlasem v anglickém jazyce, 2,19" LCD displej se sklem Gorilla Glass, 160° objektiv, čipset Ambarella H2 se 2 GB RAM, baterie s kapacitou 1200 mAh, duální Wi-Fi, Bluetooth, 3D potlačení hluku, elektronická stabilizace obrazu, 12 MPx fotoaparát anebo vodotěsné pouzdro do hloubky až 40 m. Dále režim časovače, možnost natáčení ve smyčce, časosběrné video. USB typu C. Rozměry 65 x 42 x 30 mm. Hmotnost 97 g.

2zákazníci nedoporučují produkt

• -4k-60fps bez stabilizace , ta samozřejmě se zapne při nižšším
    • -2k při 60fps ze stabilizací.
    • -Chipset Ambarella H2 2Gb RAM
    • -WIFI - společně s aplikací YI Action Camera
    • -Velký sortiment příslušenství k dokoupení .
    • -ESO
    • -2,19 " displej
    • -USB typu C- hlavní plus je zde ten že konečně o proti předchůdci je zde USB-C a kryt nejde jen tak vydělat tudíž drží tak jak má.
    • -kamera pokud je otočená dolů automaticky se přizpůsobí pohledu , výhoda např, na Přilbě, na popruh hrudní atd...
    • -XI Action Camera aplikace
    • -je možnost připojit externí mikrofon
    • -vyšší pořizovací cena
    • -4k-60fps ale bohužel bez stabilizace
    • -horší světelné snímky jak kamera tak foto za menší viditelnosti
    • -kamera se dosti přehřívá při natáčení a v nekvalitním obalu na
    • kameru se zamlžuje.
    • -není český jazyk

Rozhodně tento produkt má něco do sebe, je velmi zajímavá na pohled jak po designové stránce tak i na funkčnosti .VLastím a pořizuji s ní velmi pěkné záběry v terénu se stabilizací . A jde to znát.určitě jsou dostupné lespí a výkonnější kamery ale zde jsme už nad hranici nad 6000kč . Ale vše vyřeší gym beal nebo stativ a stabilizace je minulostí :)

Tento produkt hodnotím jako dostižný ne každému díky vyšší pořizovací ceně ale jinak má co nabídnout .

• Naprosto skvělý obraz ve formátech 4K/30+2.7K/60
    • Na tv s úhlopříčkou 164cm opravdu zážitek!
    • V těchto formátech velmi účinná stabilizace obrazu.
    • Fotky umí ve formátu 16:9
    • Výdrž baterie.
    • Jedno tlačítko na těle kamerky+dotykové ovládání na displeji.
    • Wi-Fi spárování s apkou v mobilu naprosto bezproblémové a super,videa si můžete v galerii hned prohlédnout,nebo rovnou stáhnout do mobilu.
    • Na kamerce závit na stativ+jiné příslušenství
    • Video ve formátu 4K/60 je alespoň pro mě zcela nepoužitelné,nahrává jen v "rybím oku" a navíc bez stabilizace obrazu.
    • Český podrobnější návod nikde na internetu nedohledáte!!! (ale za to nemůže kamera)

Kamerku jsem si zakoupil proto,abych si mohl svoje zážitky (nejen)z dovolené vychutnat ve špičkové kvalitě na velké 4K televizi.
    V tomto kamerka uspěla na výbornou!!!
    Pořiďte si na záznamy ve 4K opravdu rychlou kartu,pak je vše ok.a stojí to za to.

• nefunkguje co udávají

• videa jsou pěkná to nemohu říct
    • slibuji life stream na fb ale bohužel je to jen fikce . kupoval jsem tuto kameru pro tento učel ale nefunguje .

žádná podpora produktu , nikdo vám není schopný poradit ,
    takže varování . Pokud chcete používat wi-fi a přenášet videa tak nefunguje.

• Naprosto splnilo mé očekávání, mohu jen doporučit
  • , zakoupeno v czechcom.cz

• CENA
  • , zakoupeno v www.sportovnikamera.eu

Vynikající akční kamera srovnatelná s posledním modelem Gopro Black 7 za méně než poloviční cenu. Kvalita videa i fotografií je skvělá. U tak malého snímače mne překvapuje kromě výborné drobnokresby i velmi dobrý dynamický rozsah. Také stabilizace videa funguje velmi dobře i při rozlišení 4K(to předchůdce neuměl). Jako menší nedostatek vidím nižší citlivost pro noční natáčení. Je ovšem jen můj subjektivní dojem, protože kamera umí max ISO 6400, což je slušné a mělo by to stačit. Já jsem ovšem zvyklý natáčet s profesionálnimi fotoaparáty Sony nebo Olympus a tam je to s tou citlivostí pochopitelně lepší.
    Pokud bych tedy něco vylepšil byl by to světelnější objektiv
    alespoň f=1,8 (světelnost většiny akčních kamer je běžně 2,8). Celkem ale chápu proč ty objetivy nejsou světelnější - znamenalo by to vyšší cenu i hmotnost, ale hlavně menší hloubku ostrosti, takže záběry zblízka by byly neostré.
    A dávat do těchto kamer AF nebo clonu ? Je otázka, zda by to něco přineslo. Já bych se přimlouval za tu clonu-stačilo by f=4 na větší hloubku pole a bylo by to celkem jednoduché i pro výrobce.

• Cena/Výkon
    • Nativní 4K
    • Skvělý firmware
    • Skvělý software (Android)
    • Slušná optika
    • Vodotěsné pouzdro s takřka dokonalým předním sklem
    • Voděodolnost
    • Špatná výstupní kontrola při výrobě
    • Hot/stuck pixely (RAW)
    • Náchylnost k poškození, především optiky
    • Výdrž baterie

Měl jsem ji tři dny a musel jsem ji komplet rozebrat kvůli vlhkosti. Display ukazoval artefakty. Bohužel to trochu odnesl LCD konektor, díky mé nezkušenosti, takže při rozebírání radím odpojovat až po vyndání základní desky(tu vyndavat od USB-C konektoru a při vyndavání odtlačit plast krytu, aby se uvolnil USB-C konektor) a nezapomenout LCD konektor nejprve odemknout a odpojit konektor spouště.

Další věc, kterou jsem musel udělat byla už lehce destruktivní. Optika totiž nebyla dobře zaostřená a navíc má objektiv nejspíš špatně usazený některý optický člen, protože kamera vykazuje stranovou neostrost. To znamená, že jedna strana objektivu ostří více na dálku a druhá na blízko.
    Měl jsem ale hlavně neostrý střed, takže jsem musel odtrhnout ochranný kroužek objektivu, abych se k němu dostal a objektiv doostřit tak, abych měl nejvíce ostrý alespoň střed. Na mírně neostré okraje jsem zvyklý z levnějších objektivů, ale máznutý střed fakt ne.
    Ochranný kroužek jsem vrátil zpět za pomoci lepenky, jiná možnost prakticky není, protože se musí vylomit doslova "na debila".

U tohoto manévru velmi velký pozor na optiku. Stačí špatný pohyb a můžete shánět jiný objektiv.

Jinak, ve formátu RAW v kombinaci s dlouhou expozicí dostanete hotpixelů jak ve hvězdárně. Takže fotografovat noční oblohu do RAWu není úplně dobrý nápad. RAW jedině za dne a to ještě za slunného. V jpeg tenhle problém není, páč ho kamera softwarově vyretušuje (odečte hotpixely).

Hodně uživatelů si stěžuje na zahřívání. Ale sakra, zkuste narvat svůj starý počítač do krabičky od sirek. Ano, v tomhle případě 4K malinko předběhlo technologie.

Jinak je to hardwarově, či papírově dobrá kamera za ty peníze.

• 4k 60fps
    • stereo zvuk
    • BT ovladac
    • EIS
    • vodeodolny case v baleni
    • cena +- rovnaka ako pri uvedeni pred rokmi
    • odolnost tela mohla byt lepsia
  • , zakoupeno v isix.cz

• Dobrý poměr cena/výkon
    • Slušná kvalita videa
    • Problematické navazování spojení s aplikací v mobilu

Za danou cenu velmi dobrá volba. Možnost natáčet video a přitom zároveň v nastaveném intervalu ukládat fotografie. Široké možnosti nastavení. Při horším osvětlení dosti klesá kvalita videa i fotografií.
    Stabilizace při silnějších otřesech (např. při jízdě terénem na horském kole) není dostatečná, doporučil bych použít gimbal.
    Zpracování kamery je kvalitní, jediná nevýhoda je, že kamera není odolná proti vodě a je nutné použít vodotěsné pouzdro. To ovšem omezí funkci interního mikofonu.
    Pokud požadujeme kvalitní nahrávání zvuku, doporučil bych v každém případě použít externí mikrofon (v terénu raději s ochranou proti větru).
    Dost zásadní problém je schopnost navázání WiFi spojení mezi aplikací v mobilu (Android 8.1) a kamerou. Mobil hlásí že je připojen k WiFi kamery, ale aplikace se připojit nedokáže, i když kameru "najde". Doplněno: Pro bezproblémové připojení aplikace ke kameře je nutné předem vypnout mobilní data (!), po připojení aplikace se mohou mobilní data opět zapnout. Tato chyba byla zjištěna na Androidu 4.4, 8 i 9; podle všeho tedy na verzi Androidu nezávisí. Dosti vážný kiks v aplikaci!!! Snad toto zjištění někomu pomůže.